خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

سخنان تأمل برانگیز رییس کل سازمان نظام پرستاری

    

  هر دم از این باغ  بری می رسد                تازه تر از تازه تری می رسد

                 باغ  پر از غنچه  و گل  باز شد                از گل یخ  هم  خبری می رسد؟


  رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت:200 هزار نیروی پرستار جدید نیاز داریم.


  محمد میرزابیگی در نشستی با خبرنگاران افزود:‌ این طور نیست که بخواهیم دولت مجوزی برای استخدام 200 هزار نیروی پرستار جدید صادر کند ، هرچند به این تعداد نیرو نیاز داریم ولی می توان این کار را با جابجایی مجوزهای استخدام در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها انجام داد.
  وی با اشاره به اینکه به عنوان مثال بیمارستان امام خمینی قبل از انقلاب ، هزار پرستار و 500 کارمند داشت و اکنون هم نزدیک به 1200 پرستار و 4 هزار کارمند دارد ،گفت: یک دانشگاه علوم پزشکی هم 19500 کارمند دارد که فقط 4500 تا 5 هزار نفر آنها پرستار هستند و بسیاری از دیگر کارمندان این دانشگاه فقط مدرک دیپلم دارند .
  رییس کل سازمان نظام پرستاری افزود: می توان به جای نیروهای انسانی غیر متخصص و مازاد بر نیاز ،‌پرستار بیشتری استخدام کرد .
  میرزابیگی از تعداد بسیارکم پرستاران به ازای هر تخت بیمارستانی در کشور هم گله کرد و گفت : هنوز درکشور به جمع بندی در زمینه استاندارد لازم در این زمینه نرسیده ایم و به همین دلیل در بیمارستان ها بخصوص بیمارستان های دولتی ، مردم ، پرستاران ، پزشکان و حتی سازمان نظام پرستاری از نحوه ارائه خدمات پرستاری رضایت ندارند .
  وی افزود : در شرایط کنونی پرستاران حتی اگر بخواهند نمی توانند همه توانایی خود را برای ارائه خدمات مطلوب و مورد انتظار به بیماران به کار بگیرند.


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : پرستار ,هزار ,پرستاری ,بیمارستان ,کارمند ,پرستاران ,سازمان نظام ,نظام پرستاری ,کارمند دارد ,ارائه خدمات ,علوم پزشکی ,هزار نیروی پرستار ,
  سخنان تأمل برانگیز رییس کل سازمان نظام پرستاری

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر