جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

سخنان تأمل برانگیز رییس کل سازمان نظام پرستاری

    

  هر دم از این باغ  بری می رسد                تازه تر از تازه تری می رسد

                 باغ  پر از غنچه  و گل  باز شد                از گل یخ  هم  خبری می رسد؟


  رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت:200 هزار نیروی پرستار جدید نیاز داریم.


  محمد میرزابیگی در نشستی با خبرنگاران افزود:‌ این طور نیست که بخواهیم دولت مجوزی برای استخدام 200 هزار نیروی پرستار جدید صادر کند ، هرچند به این تعداد نیرو نیاز داریم ولی می توان این کار را با جابجایی مجوزهای استخدام در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها انجام داد.
  وی با اشاره به اینکه به عنوان مثال بیمارستان امام خمینی قبل از انقلاب ، هزار پرستار و 500 کارمند داشت و اکنون هم نزدیک به 1200 پرستار و 4 هزار کارمند دارد ،گفت: یک دانشگاه علوم پزشکی هم 19500 کارمند دارد که فقط 4500 تا 5 هزار نفر آنها پرستار هستند و بسیاری از دیگر کارمندان این دانشگاه فقط مدرک دیپلم دارند .
  رییس کل سازمان نظام پرستاری افزود: می توان به جای نیروهای انسانی غیر متخصص و مازاد بر نیاز ،‌پرستار بیشتری استخدام کرد .
  میرزابیگی از تعداد بسیارکم پرستاران به ازای هر تخت بیمارستانی در کشور هم گله کرد و گفت : هنوز درکشور به جمع بندی در زمینه استاندارد لازم در این زمینه نرسیده ایم و به همین دلیل در بیمارستان ها بخصوص بیمارستان های دولتی ، مردم ، پرستاران ، پزشکان و حتی سازمان نظام پرستاری از نحوه ارائه خدمات پرستاری رضایت ندارند .
  وی افزود : در شرایط کنونی پرستاران حتی اگر بخواهند نمی توانند همه توانایی خود را برای ارائه خدمات مطلوب و مورد انتظار به بیماران به کار بگیرند.


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 31 شهريور 1392
  منبع
  برچسب ها : پرستار ,پرستاری ,هزار ,بیمارستان ,سازمان ,نظام ,سازمان نظام ,نظام پرستاری ,کارمند دارد ,ارائه خدمات ,علوم پزشکی ,هزار نیروی پرستار ,
  سخنان تأمل برانگیز رییس کل سازمان نظام پرستاری

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 8 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر