جستجو

تبلیغاتسخنان تأمل برانگیز رییس کل سازمان نظام پرستاری

    

  هر دم از این باغ  بری می رسد                تازه تر از تازه تری می رسد

                 باغ  پر از غنچه  و گل  باز شد                از گل یخ  هم  خبری می رسد؟


  رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت:200 هزار نیروی پرستار جدید نیاز داریم.


  محمد میرزابیگی در نشستی با خبرنگاران افزود:‌ این طور نیست که بخواهیم دولت مجوزی برای استخدام 200 هزار نیروی پرستار جدید صادر کند ، هرچند به این تعداد نیرو نیاز داریم ولی می توان این کار را با جابجایی مجوزهای استخدام در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها انجام داد.
  وی با اشاره به اینکه به عنوان مثال بیمارستان امام خمینی قبل از انقلاب ، هزار پرستار و 500 کارمند داشت و اکنون هم نزدیک به 1200 پرستار و 4 هزار کارمند دارد ،گفت: یک دانشگاه علوم پزشکی هم 19500 کارمند دارد که فقط 4500 تا 5 هزار نفر آنها پرستار هستند و بسیاری از دیگر کارمندان این دانشگاه فقط مدرک دیپلم دارند .
  رییس کل سازمان نظام پرستاری افزود: می توان به جای نیروهای انسانی غیر متخصص و مازاد بر نیاز ،‌پرستار بیشتری استخدام کرد .
  میرزابیگی از تعداد بسیارکم پرستاران به ازای هر تخت بیمارستانی در کشور هم گله کرد و گفت : هنوز درکشور به جمع بندی در زمینه استاندارد لازم در این زمینه نرسیده ایم و به همین دلیل در بیمارستان ها بخصوص بیمارستان های دولتی ، مردم ، پرستاران ، پزشکان و حتی سازمان نظام پرستاری از نحوه ارائه خدمات پرستاری رضایت ندارند .
  وی افزود : در شرایط کنونی پرستاران حتی اگر بخواهند نمی توانند همه توانایی خود را برای ارائه خدمات مطلوب و مورد انتظار به بیماران به کار بگیرند.


  این مطلب تا کنون 17 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 31 شهريور 1392
  منبع
  برچسب ها : پرستار ,پرستاری ,هزار ,بیمارستان ,سازمان ,نظام ,سازمان نظام ,نظام پرستاری ,کارمند دارد ,ارائه خدمات ,علوم پزشکی ,هزار نیروی پرستار ,
  سخنان تأمل برانگیز رییس کل سازمان نظام پرستاری

تبلیغات


  تبلیغات شما در این قسمت

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 9 فروردين 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر